Festivalfever

Message Bookmarked
Bookmark Removed
MoMo en Toon zijn bijna ten einde, voor de mensen die zijn geweest, make me jealous. Wat waren de hoogtepunten, welke artiest ben je ineens een stuk meer gaan waarderen. Dieptepunten? Blunders, anekdotes, i want it all....maar vooral....hoe was Black Dice? *snik*

dan..waar gaan we nu naartoe? pinkpop? rock werchter? roskilde? Bospop? Pukkelpop? Dinxpop? Lowlands? Bent u positief over de festivalreeks deze zomer of heeft u vermoedens dat de commercie ditmaal alles overheersend is en dat niet ten goede vd kwaliteit komt. M.a.w. heb ik met het missen van toon en momo de beste festivals van dit jaar al gemist?

Rizz (Rizz), Sunday, 18 April 2004 11:13 (twenty-two years ago)

Ik ga sowieso naar Metropolis en waarschijnlijk ook naar Haldern festival. Ik zit met spanning te wachten wat er zoal aan leuks op Metropolis zal spelen. Festivals als Pinkpop, Rock Werchter en Roskilde laat ik links liggen. 5 Days Off ga ik ook naar toe. Ik weet alleen nog niet hoeveel dagen. Sowieso al een dag. Alleen welke dag dat is nog de vraag.

Nicole (StarShine), Sunday, 18 April 2004 13:15 (twenty-two years ago)

http://www.dourfestival.be al jaren een leuk festival met een brede programmering 15 - 18 juli

Dour, Sunday, 18 April 2004 14:15 (twenty-two years ago)

Ik ga in ieder geval weer naar Dour...

Ariën Rasmijn (Ariën), Sunday, 18 April 2004 15:19 (twenty-two years ago)

!!! komen trouwens ook op 5daysoff

Rizz (Rizz), Sunday, 18 April 2004 15:30 (twenty-two years ago)

Dour, Roskilde, Lowlands en Folkwoods staan in mijn agenda!

Maurice, Sunday, 18 April 2004 17:06 (twenty-two years ago)

Werchter en Lowlands, zoals elk jaar eigenlijk.

oratonastick (oratonastick), Sunday, 18 April 2004 17:11 (twenty-two years ago)

ik ga naar primavera (barcelona) en waarschijnlijk naar haldern.

marc (marc), Sunday, 18 April 2004 18:35 (twenty-two years ago)

Ik denk dat ik helemaal nergens heen ga, tenzij hele goede bands. Ik heb het niet zo op buitenfestivals.

Martijn Grooten (martijng), Sunday, 18 April 2004 21:29 (twenty-two years ago)

!!! ook op roskilde!

iemand black dice nog gezien op Motel Mozaique?

Rizz (Rizz), Monday, 19 April 2004 05:44 (twenty-two years ago)

Ja.
Black Dice is cool. Ze hebben stacks met groene lampen rond de luidspreker die oplichten als de muziek heel hard is.
Dat heeft zelfs Manowar niet!

Martijn ter Haar (wmterhaar), Monday, 19 April 2004 06:40 (twenty-two years ago)

hah! en hoe speelden ze? een lang nummer van gezapige exotica naar knoerharde noisetechno? shows wisselen nogal

Rizz (Rizz), Monday, 19 April 2004 07:01 (twenty-two years ago)

Dat heeft zelfs Manowar niet!
lol

Was zelf op de vrijdagavond in Haarlem bij )toon).
Installaties van Gert30 en Staalplaat Soundsystem waren curieus en amusant, die van Fransisco López klikte niet echt (een compleet verduisterde kamer binnenlopen zonder een benul te hebben van de afmetingen/obstakels, nou nee).

Dan de optredens: de krautavond. Peter Bruyn had z'n best gedaan en was zichtbaar (en terecht) trots op het resultaat: een aantal sleutelfiguren uit de krautscene bij elkaar op één avond.
Aan het begin van de avond tijdens een kopje koffie in 't eetcafé zag je ze trouwens gewoon aan tafel zitten. Maf als je ogen dan kruisen met die van Rother... Goed. De muziek.

Een beetje vreemd maar erg lekker. Hans-Joachim Roedelius doet nog steeds datgene wat-ie ook in Kluster/Cluster deed: zweven. Hij begint en na een klein uurtje stopt-ie. 2001: A Space Odyssey, langzaam draaiende hemellichamen en ruimteschepen. Dat werk. Die film zou nog meer indruk gemaakt hebben als Kluster indertijd gevraagd zou zijn voor de soundtrack.

Roedelius & Rother klonken wat meer van deze tijd en bij vlagen mooi meeslepend. Fijn dat Rother zijn gitaar af en toe ter hand nam, alleen jammer dat-ie nog altijd hetzelfde iet wat kitscherige effect gebruikt als op bv. Katzenmusik of Sternthaler, dat kan veel scherper.

Nu Dub Players met Jaki Liebezeit. Eén nummer gehoord (ingehouden strak), toen moest ik richting trein met het gevoel dat ik daardoor het beste van de avond zou missen. Gr.
(Biertjes en babbeltjes met Theo waren overigens aangenaam. :)

willem (willem), Monday, 19 April 2004 07:20 (twenty-two years ago)

inderdaad jammer dat willem moest vertrekken. gezellig was het namelijk zeker. met Nummendal de set van Burnt Friedmans clubje uitgekeken en volledig overdonderd door de alweer vijfenzestigjarige drummer Jaki Liebezeit. zijn drumstel zag eruit als een speelgoeddrumstel maar mijn god wat speelt die vent de meest ingewikkelde ritmes strak. erg goed optreden dat met name tegen het einde beelden van eindeloos lange, lege autowegen deed opdoemen.

de installatie van López mag dan misschien wat te veel van het goede zijn geweest (even voor de goede orde: het gaat om 30 minuten beeld én geluid en dan dertig minuten complete duisternis én geluid), het optreden van de Spanjaard was top. zoals verwacht moest het publiek op stoelen plaatsnemen en een blinddoek voor de ogen binden. in 45 minuten wist de 'muziek' van lópez je flink te ontregelen. maar daarover meer in mijn komende recensie op KM. een enervende ervaring.

Encre speelde gisteravond een goede set in de intieme en knusse studio grasland. niet alle nummers zijn even sterk maar mij persoonlijk kan het live meer boeien dan op plaat die in vergelijking toch wat warmte mist.

theo ploeg (theo), Monday, 19 April 2004 07:50 (twenty-two years ago)

Motel Mozaique, wederom het leukste festival van Nederland ( ai! wat voor commentaar zal dit opleveren!)

1) Maxon Blewitt rocks big time! geweldig bezield optreden in de theaterzaal van Nighttown. Ben erg benieuwd naar de cd.

2) Maxon klaar.. op naar IBM in de schouwburg! minuutje te laat - deur dicht - zaal vol - tot ziens - jammer dus.

3) zZz ... geniaal 2 raggende mannen op orgels en drums, toch maar iets eerder de zaal uitgestapt ivm piepende oren (avond was nog jong)

4) Under Byan, knappe mevrouw zingt met een Bjork stem op Sigu ros achitige muziek. Erg mooi maar te zwaar op de hand voor een avond vullend programma. De violist bespeelde ook de zingende zaag op indrukwekkende mannier.

5) Lambchop! Daar kom ik voor. De laatste keer dat ik ze zag was in paradiso waar ze nog op de rand van low-fi indie pop speelden maar wat we hier zagen was perfectie (strak als belle&sebastian)maar....
waar is de steel guitar gebleven ?

6) zero 7... tja leuk voor in een strand tent... maar live volkomen overbodig als je het mij vraagt!

7) explosions in the sky ... super gaaf, spetterende glamour-pop-rock energie (bestaat dat woord?)

Motel Mozaique rules big time! Tot volgend jaar!


jethro koopmans, Monday, 19 April 2004 10:12 (twenty-two years ago)

Motel Mozaique, wederom het leukste festival van Nederland ( ai! wat voor commentaar zal dit opleveren!)

1) Maxon Blewitt rocks big time! geweldig bezield opt

jethro koopmans, Monday, 19 April 2004 10:17 (twenty-two years ago)

Motel Mozaique had inderdaad fantastische optredens. Hoogtepunten waren Mum (de B&S achtige sferen van twee jaar geleden werden zelfs benaderd: een ademloze Schouwburg droomde mee met de muziek) en Poni (gefreakt punk/dance/noise-theater. Setup in het midden van de zaal met een drummer in het centrum. Veel zangers, gerol door de zaal, rondspringende en worstelende bandleden. Heerlijk gestoord, explosief en verrassend. Twee keer gezien). Under Byen maakt de sfeer van de platen ook weer waar. Zangeres blijft de blikvanger van de groep die idd het Sigur Ros gevoel creeert maar dan met Deense teksten. De beste sessies op het 3VOOR12 podium kwamen op de naam van The Shins, Bauer en I Am Kloot.
Zero 7 was dodelijk saai, Explosions in the sky hadden we na korte tijd al gezien en gehoord: muziek waardoor je post-postrock wordt. En The Shins... de helft van het optreden was zo mooi (met name So Says I als afsluiter) maar het niveau van de twee albums, we leggen de lat hoog, werd bij de andere helft niet gehaald.
Maar goed, in de stelling dat Motel Mozaique nog wel eens het leukste NL-festival kan zijn kan ik goed komen. Toch wordt Haldern niet benaderd, het ultieme festival met altijd sterke programmering. Dit jaar weer met o.a. Divine Comedy, Hal, Keane, Ghinzu, dEUS, Patrick Wolf en Cooper Temple Clause.

Norbert Pek (Norbert Pek), Monday, 19 April 2004 10:30 (twenty-two years ago)

dat is natuurlijk je eigen mening ;-)

Rizz (Rizz), Monday, 19 April 2004 11:03 (twenty-two years ago)

Mijn belevenissen op MoMo en Blue Highways waren al onderaan in een ander draadje gepost :)
Ben vooral benieuwd of er ueberhaupt binnen valt te komen bij P.J. Harvey tijdens Music in my Head en of Waterpop weer met een aangename verrassing komt zoals vorig jaar The Darkness.

Mic B (Mic B), Monday, 19 April 2004 21:07 (twenty-two years ago)

Dat wordt dit jaar vrijwel zeker een tripje naar Haldern :)

Andre Kuijpers (Andre Kuijpers), Tuesday, 20 April 2004 08:58 (twenty-two years ago)

Op 26 juni Festival De Paleisrevolutie in Utrecht is volgens mij ook wel een bezoekje waard.

Deze line-up is natuurlijk ook niet misselijk:

MOTORPSYCHO
VIVE LA FETE
LE PEUPLE DE L'HERBE
MINTZKOV LUNA
DAAU
UNDER BYEN
ALFIE
ELECTRIC EEL SHOCK
STIJN

Andre Kuijpers (Andre Kuijpers), Tuesday, 20 April 2004 09:12 (twenty-two years ago)

[i]Ik ga sowieso naar Metropolis en waarschijnlijk ook naar Haldern festival[/i]
Ik heb nog niet echt iets leuks ertussen zien zitten om er weer heen te gaan. Twee jaar geleden was het top met Belle & Sebastian, Supergrass, The Electric Soft Parade etc. al gingen Sigur Ros en Gemma Hayes niet door. Vorig jaar stonden er al stukken minder bands waarvoor je perse naar Haldern toe zou willen (Kashmir kun je eigenlijk toch veel beter ergens anders zien dan op een West-Duits weiland?). En dit jaar, tsja, ik weet het nog niet

Gerben, Tuesday, 20 April 2004 10:33 (twenty-two years ago)

Was je dr vorig jaar wel bij dan? Of zijn de toch wel prachtige concerten van Aqualung, Under Byen en Kaizers Orchestra langs je heen gegaan.

Norbert Pek (Norbert Pek), Tuesday, 20 April 2004 11:14 (twenty-two years ago)

@ Norbert:
Ja, ik was er vorig jaar ook bij en sommige concerten waren i.d.d. prachtig (Aqualung bijvoorbeeld). Ik mistte echter een band die echt speciaal maakte om naar het festival te gaan zoals Belle & Sebastian dat jaar ervoor. Misschien was dat Patti Smith vorig jaar wel, maar ik vond het nogal een zeikwijf met steeds die pathetische gedichten tussen de nummers door.
En nee, ik was niet diegene die vooraan stond en die door haar gemaand werd z'n mond te houden. Ik stond netjes met m'n mond dicht te luisteren en kwam tot de conclusie dat ik het niet leuk vond, legende of niet.
Kijk, Haldern vind ik een festival waar je alleen heen gaat om de muziek. En als de muziek het festival niet bijzonder maakt (veel bands had ik al eens in een concertzaalhoren spelen), blijft er niet veel over. Wat trouwens ook niet echt meehielp was het feit dat het +/- 40 graden was en ik rechtstreeks uit Boedapest kwam met een anderhalve dag durende treinreis.

gerben, Tuesday, 20 April 2004 12:12 (twenty-two years ago)

Primavera, Werchter, Cactus, Blue Note, Pukkelpop en eventueel Haldern als tijd het toelaat.

dieter, Tuesday, 20 April 2004 12:29 (twenty-two years ago)

Ik was op het Toon-festival alleen zondag toen Encre mocht aantreden. Eindelijk ook eens een gezicht bij Theo gezien! Encre was zeer ok, vergelijkbaar met hun optreden in Paradiso alleen dan spelend in een knusse ruimte, zeg maar een ruime woonkamer. Ervoor en erna heb ik het publiek van muziek mogen voorzien. Verderssss niets in de planning, heb het verder niet zo op die buitenfestivals.

Jan Willem Broek (Jan Willem Broek), Tuesday, 20 April 2004 12:41 (twenty-two years ago)

Motel Mozaique was wederom fantastisch! Hoogtepunten: Automato, Young Blood Brass Band, Lars Hornveth, Stijn, Mum, Poni
tegenvallers: Zero7, Scissor Sisters, Magnus...

Dour is dit jaar weer mijn vaste prik, net als Metropolis. Ook wil ik wel naar Lowlands, met als enige voorwaarde dat ik er niet voor betaal. haha... ik vind het gewoon net iets te veel geld voor mijn portemonnee, maar mocht ik er een baantje vinden, dan lijkt het me zeker erg leuk. Verder heb ik wilde plannen gesmeed (maar dat wil niet zeggen dat ze worden verwezenlijk) om dit jaar in Oost-Europa festivals af te gaan. Eindelijk eens Sziget bezoeken en kijken wat er nog meer in de buurt is... ik hoorde eens iets over een festival in Sarajevo bijvoorbeeld...

En bedankt voor de tip van de Paleis revolutie, de line-up ziet er erg aardig uit!

Eeva, Tuesday, 20 April 2004 18:22 (twenty-two years ago)

weet iemand meer over de paleisrevolutie in Utreg?
Bijvoorbeeld waar, hoeveel geld en welke website?

Johannes van der Bank (JoBa), Wednesday, 21 April 2004 10:24 (twenty-two years ago)

@ Vredenburg

Nicole (StarShine), Wednesday, 21 April 2004 13:41 (twenty-two years ago)

Paleisrevolutie: zaterdag 26 juni in Vredenburg (in samenwerking met Tivoli). Kost 25 euro. Hele fijne line up dus.

Norbert Pek (Norbert Pek), Wednesday, 21 April 2004 13:46 (twenty-two years ago)

Afgelopen weekend naar Cross-Linx in Enschede geweest, wat volgens mij inhoudelijk beide andere hippe festivals inhoudelijk verre overtreft. Van Motel Mozaïque had ik de helft al gezien.

De rest van het jaar? Pop-up Leipzig, Peacedog Ede, Dollypop Hengelo, Afrikafestival Hertme, Metropolis Rotterdam, Sfinks Antwerpen, Lowlands Biddinghuizen, Amsterdam Dance Event en dan zijn we alweer aangekomen bij Eurosonic.

En er zal nog wel het één en ander bij komen in de loop der tijd.

dwars, Wednesday, 21 April 2004 15:02 (twenty-two years ago)

wat stond er dan op Cross-Linx in Enschede als ik vragen mag Arris?

theo ploeg (theo), Wednesday, 21 April 2004 15:08 (twenty-two years ago)

Misschien geen zuiver commentaar, maar toch:

Motels hoogtepunten: Stijn, Daan, CQMD. Kon ook erg lachen om zZz en Scissor Sisters. Clinic ook ok, al heb ik maar 3 nummers meegekregen.
Minder: Tali

Goede verhalen gehoord over: Drillem, Lambchop, Under Byen

Verder: veel te veel moeten missen.

Evelyne (Evelyne), Thursday, 22 April 2004 13:09 (twenty-two years ago)

Huntenpop, Metropolis, Lowlands. En nog even mijn best doen om een kaartje voor de Pixies, eh, Pinkpop te winnen.

Jan Peter (janpeter), Thursday, 22 April 2004 18:20 (twenty-two years ago)

hah! en hoe speelden ze? een lang nummer van gezapige exotica naar knoerharde noisetechno? shows wisselen nogal

MM dag 1
MM dag 2

Martijn ter Haar (wmterhaar), Friday, 23 April 2004 12:55 (twenty-two years ago)

Dat is wel een leuk verslag.
Mijn Motel hoogtepunten waren Stijn (sexmothafucka!), Automato en Mum.
Ik ben op zondag ook nog naar de Live in the Livingroom van Zea geweest op zondag. Hier lees ik nergens wat over, ook niet in dit verslag. Niemand had nog zin ofzo, Theo?

Koos, Friday, 23 April 2004 14:24 (twenty-two years ago)

Niemand had nog zin ofzo, Theo?
koos, ben helemaal niet op MM geweest. zat op )toon) en ten tijde van Live In The Livingroom bij Encre in Grasland.

theo ploeg (theo), Friday, 23 April 2004 16:07 (twenty-two years ago)

Koos, de LiveInTheLivingRoom-organisatoren hebben aan diverse centraal in Rotterdam gelegen doorzon-kamers/-appartementen/-woningen van Subsforummers geroken om op het laatste moment deze speciale MoMo-aflevering toch door te kunnen laten gaan. Alle locaties werden bij mijn weten welbevonden. Uiteindelijk besloten ze toch maar, dat de door Nighttown aangedragen host het moest worden.

Live In The Living Room leeft nog niet zo in de regio Rotterdam. Maar ik begrijp dat we bij jou welkom zijn in Vlaardingen (of was het Maassluis)?

Mic B (Mic B), Saturday, 24 April 2004 00:55 (twenty-two years ago)

Waar doe jij het toch allemaal van Theo?

Beste Mic, ik woon en werk in Maassluis. Dankzij mijn baan bij de gemeente heb ik voor een zeer vriendelijke prijs een alleenstaande woning kunnen bemachtigen. De ruimte hiervan is zeer groot en biedt plaats voor 40 man en band. Een livingroom concert zou ik dan ook beste welkom heten. Mail mij er maar over. Let wel: Subs zijn niet welkom. Ik wil het namelijk wel leuk houden. Goed Theo is ok, maar de rest van die feitenneukertjes en likkertjes mogen achter hun computer blijven. Ik hoor het wel Mic. Waar woon jij eigenlijk?

Koos, Monday, 26 April 2004 14:37 (twenty-two years ago)

Werchter lijkt zo goed als uitverkocht. Belgen zelf bellen al voor de laatste kaarten naar Heerlen, een van de weinige voorverkoop adressen in Nederland!? Gaat dit ieder jaar zo achterlijk snel?

qK, Monday, 26 April 2004 15:06 (twenty-two years ago)

IK ben erbij Koos! lachuh!!

Rizz (Rizz), Monday, 26 April 2004 15:08 (twenty-two years ago)

Voor de liefhebbers:

Nu zijn ook al Adam Green en The Bees toegevoegd aan de Haldern line-up.

Andre Kuijpers (Andre Kuijpers), Monday, 26 April 2004 15:40 (twenty-two years ago)

Koos, ik ben een liefhebber ;-)
ik zou het als ex-ambtenaar een eer vinden om gast te zijn in jou huis maar oordeel alsjeblieft niet te zwaar over de subs. ja, een paar van ze hebben soms een (te) grote mond maar ze hebben ook een klein hartje en zijn best lief als je ze tegenkomt in de kroeg. en vlak de subs die altijd beleefd blijven en op de achtergrond hun ding doen niet uit. ook binnen de subs tref je allerlei types aan. net een echte subcultuur zeg maar.

theo ploeg (theo), Monday, 26 April 2004 15:49 (twenty-two years ago)

Je hebt post, Koos :)

Voor de duidelijkheid: ik ben niet van de organisatie, slechts sympathisant. En bezoeker van de eerste Rotterdamse aflevering. Vandaar dat ze o.a. bij ondergetekende terecht kwamen toen het noodscenario uit de kast moest worden gehaald.

Mic B (Mic B), Monday, 26 April 2004 21:46 (twenty-two years ago)

Bedankt beste Mic, ik zal is kijken wat er allemaal bij komt kijken.
Theo, mijn oordeel is gerechtvaardigt, dat weet jij ook.

Koos, Wednesday, 28 April 2004 10:16 (twenty-two years ago)

Shit te laat voor Werchter. :( Dan maar naar de gratis festivals: Parkpop en Metropolis..en waarschijnlijk The Music in my Head..ik wacht af wat de line up van Lowlands is.

Daisy Chainsaw (Daisy Chainsaw), Thursday, 29 April 2004 21:26 (twenty-two years ago)

ik ben al naar paaspop (2 uurtjes) en dinxpop geweest. Ik ga nog zeker naar klompop, pinkpop(maandag), elastiek muziek, werchter, sziget (hongarije) Lowlands, parkpop. Voor de rest kijk ik waar leuke bandjes komen en waar ik heen kan......

Roos, Friday, 30 April 2004 12:28 (twenty-two years ago)

Je woont uit huis, Koos? ;-)

Ariën Rasmijn (Ariën), Friday, 30 April 2004 14:14 (twenty-two years ago)


You must be logged in to post. Please either login here, or if you are not registered, you may register here.