De nieuwe Oasis?

Message Bookmarked
Bookmark Removed
Soms, heel soms, moet men zich ook wel eens positief uitlaten over aanstaande releases. Dit is zo'n geval. Toevallig gisteren de nieuwe plaat van de (hier waarschijnlijk vergruisde want onbegrepen) superband OASIS gehoord, die "Don't Believe The Truth" heet. Nou, geloof het maar deze keer want het is een bijzonder mooie gebalanceerde plaat met een knallende stamper van een single!

Een gortdroge 70's productie met Velvet Underground en Kinks invloeden die zeker beter is dan de laatste 2 platen, die eigenlijk de opvolger had moeten zijn van het onvolprezen "What's the Story Morning Glory?" Daarmee de minste plaat van het stel ("Be Here Now")vakkundig omzeilend.

Maar de vraag is eigenlijk: zit er anno 2005 nog iemand op Oasis te wachten behalve mezelf en een uitgelezen cirkel van kenners/weters?

vincent koreman (rax), Saturday, 26 March 2005 11:51 (twenty-one years ago)

Als ie net zo sterk als Morning Glory is ben ik in elk geval benieuwd. Nog niet gehoord overigens...

Marty Innerlogic (marty innerlogic), Saturday, 26 March 2005 12:48 (twenty-one years ago)

Ik heb de hoop bij Oasis na Be Here Now verbazingwekkend snel opgegeven, terwijl ik zoveel en zolang genoten heb van de eerste twee platen. Ik kan me eigenlijk niet meer voorstellen dat er iets luisterwaardigs voorttuimelt uit Oasis. Maar ik zou het wel erg leuk vinden, als het zo zou zijn.
Vincent: hoe goed vond jij de laatste 2 worpen van Oasis?

J RG N (J RG N), Saturday, 26 March 2005 12:53 (twenty-one years ago)

Ik kan hier een tirade beginnen over hoe slecht oasis wel niet is, maar daar heeft niemand wat aan. Daarom: fijn dat er iemand is die die cd's weer uit de cd winkel koopt, zodat ik ze niet aan hoef te treffen

Erik Oudman (xzeroine), Saturday, 26 March 2005 22:24 (twenty-one years ago)

Heathen Chemistry en Standing on the Shoulders telden allebei eigenlijk wel een een paar echte mooie knallers, maar werden ook ontsiert door een rits opvullers waar mijn bloed niet sneller van gaat stromen. Ook was de factor overproductie hier en daar iets te nadrukkelijk aanwezig.

De nieuwe ligt eigenlijk veel meer in de lijn van de eerste, maar dan met meer acoustische gitaren en de al eerder genoemde gortdroge 70's productie. Echt verassende melodiën en onverwachtse wendingen maken deze tot een veel boeiendere plaat dan de laatste 2. Niet zoveel psychedelica en opsmuk, maar goed uitgewerkte nummers!

Het album komt pas op 11 mei uit,

vincent koreman (rax), Saturday, 26 March 2005 23:30 (twenty-one years ago)

Hier nog 1, ik sluit me aan bij Erik. Ik heb die band nooit gesnapt.

Hotel Lives (Hotel Lives), Sunday, 27 March 2005 06:57 (twenty-one years ago)

Oasis? dat is toch dat britpop bandje uit de jaren negentig van de vorige eeuw waar enkel nog ouderwetse dertigers voor warm lopen? zo'n typisch Oor bandje eigenlijk. die Vincent toch ;-)

theo ploeg (theo), Sunday, 27 March 2005 08:22 (twenty-one years ago)

Leuk artikel met Moby trouwens, Theo! ;-)

Ariën Rasmijn (Ariën), Sunday, 27 March 2005 10:34 (twenty-one years ago)

Oasis, ja. Ach, altijd wel een leuke single en een grappig verhaal, maar als er 1 Engelse band overgewaardeerd is geweest...Anyway, over 10 jaar zal er vast wel een 'ingewijde' komen met wat vriendelijke woorden over de nieuwe Bloc Party.

Ariën Rasmijn (Ariën), Sunday, 27 March 2005 10:37 (twenty-one years ago)

zoals ik al zei: "(hier waarschijnlijk vergruisde want onbegrepen) superband OASIS"

vincent koreman (rax), Sunday, 27 March 2005 12:14 (twenty-one years ago)

Natuurlijk hoeft niemand er woorden aan vuil te maken; Oasis heeft afgedaan. Toch waren de eerste twee platen fantastisch, en blijven ze dat. Wie weet is er in de studio een wonder gebeurd. Ik kan het me niet voorstellen, maar aan de andere kant: die eerste twee albums zijn ook door Oasis voortgebracht.

J RG N (J RG N), Sunday, 27 March 2005 18:15 (twenty-one years ago)

hier waarschijnlijk vergruisde want onbegrepen

Wat is er dan zo onbegrepen aan Oasis?

Martijn ter Haar (wmterhaar), Sunday, 27 March 2005 18:20 (twenty-one years ago)

Hoop doet leven.
Ik was ooit fan van Oasis. Hun optreden in de Amsterdamse Sleep-in/Arena zal me mijn leven lang bij blijven. Vanaf het derde album ging het echter bergafwaarts, hoewel op album 3 t/m 5 best aardige nummers te vinden zijn. Ik denk dat alles met momentum te maken heeft. De nieuwe van de Prodigy is namelijk zo slecht nog niet, maar ze zullen nooit meer een deuk in een pakje boter slaan. Net zomin als The Strokes ooit nog de coolste gitaarband ter wereld zullen zijn. Mijns inziens zijn ze dat eind 2001 namelijk wel even geweest.
Ik vind die titel Don't Believe the Truth in ieder geval erg sterk. En zoals ik al zei...hoop doet leven. Maar ik vrwacht dat ie me (weer ) enigszins gaat tegenvallen ( wat ook helemaal niet erg meer is ).

Der Arnold (Lester Bangs), Sunday, 27 March 2005 18:45 (twenty-one years ago)

Ik ben ook afgeknapt op de laatste cd's. veel geschreeuw, weinig wol. Maar....... ik ben toch benieuwd naar de nieuwe cd. Het feit dat ze uberhaupt nog een nieuwe cd hebben gemaakt, maakt mij al nieuwsgierig. Nu begrijp ik dat Vincent de cd heeft gehoord, maar waar? Kan ik de cd ook ergens beluisteren om mee te kunnen bomen in deze draad?

Bonald (mories), Monday, 28 March 2005 07:30 (twenty-one years ago)

helaas bonald! (is dat trouwens een spelfout? of heb je gewoon een hele orginele naam?) dat was een topsecret luistersessie... Het gaat nog wel een weekje of 3 duren eer er promos van het album zijn denk ik.

vincent koreman (rax), Monday, 28 March 2005 20:53 (twenty-one years ago)

vincent, zit niet zo te stangen!

joost heijthuijsen (joosth), Tuesday, 29 March 2005 07:58 (twenty-one years ago)

Hmmm die eerste Oasis langspeler vond en vind ik een mooie cd. Morning Glory vond ik destijds twee weken lang geweldig en toen was het over. (Bijbehorend kloteconcert in Vredenburg zal me lang bijblijven maar niet om positieve redenen). Ik vind het wel erg muziek van z'n tijd: Cool Brittannia, New Laddism, mod revival, retro sneakers etc. Leuke tijd hoor, maar wel ontzettend voorbij. Maar ik zal hem toch eens luisteren tzt Vincent. Wie weet.

central scrutinizer (central), Tuesday, 29 March 2005 08:41 (twenty-one years ago)

Kan me weer eens geheel bij central scrutinizer aansluiten.

Koens (Koens), Tuesday, 29 March 2005 09:10 (twenty-one years ago)

(Al vond ik Morning Glory misschien wel 4 *maanden* goed of zo)

Koens (Koens), Tuesday, 29 March 2005 09:10 (twenty-one years ago)

Tsja, Oasis. in elk liedje dat ze releasen hoor ik iets (super)goeds. En al probeer ik dat te relativeren en de grond in te praten, ik blijf hun albums draaien. Subjectivisme in optima forma?

Johannez (JeanduBanc), Tuesday, 29 March 2005 10:02 (twenty-one years ago)

Doodmoe word ik van die conservatieve Engelsen. De hele natie aldaar zal er wel weer mee weglopen, de nieuwe Oasis? Dat is het probleem van die klotebritten, dat ze zo teren op hun historie. Beatles, Stones, Kinks: my ass.

Hoe treurig is het behoudende United Kingdom als je nu nog steeds in morsige rockpubs in London riedeltjes van The Stone Roses hoort, die eeuwige Smiths, die paar hitjes van Suede, het eeuwige Common People van Pulp, Parklife van Blur - ja jongens, ooit was het leukm, maar het is nu allemaal vergane glorie. Het is als een wringende schoen. En dat zal Oasis niet gaan veranderen.

Goed, Pulp, Blur en The Smiths hebben zich mettertijd ontwikkeld en zelfs Noel Gallagher deed 'iets' met electronica (Chemical Brothers, die deugniet), maar verder is die slome fluttweeling van Oasis zo droog als een pinda en zo laf als plat water.

Die union jacks, big bens en lager beers: weg daarmee.

termann de Bock (termanndebock), Tuesday, 29 March 2005 15:02 (twenty-one years ago)

En zeg Vincent, loop jij soms stage bij het rijksorgaan voor accordeonisten dat jij - gosh - zomaar die plaat van Oasis mocht horen? Ik ben jaloers, maat. Een plaat wordt doorgaans verguisd, maar zoals jij het schrijft - "vergruisd" - begin ik zin te krijgen om met een vijzel alle platenwinkels af te gaan om cd's te vermorzelen.

Robotrock is de nieuwe rock 'n' roll. Geen producties ala The Velvets. Het is al lang geen 1969 meer.

termann de Bock (termanndebock), Tuesday, 29 March 2005 15:07 (twenty-one years ago)

als je nu nog steeds in morsige rockpubs in London riedeltjes van The Stone Roses hoort
Dat is wel een beetje klagen dat het in de kerk de hele tijd over het geloof gaat...

central scrutinizer (central), Tuesday, 29 March 2005 19:05 (twenty-one years ago)

http://www.iol.ie/~sgarvan/oasis/

Nicole (StarShine), Tuesday, 29 March 2005 19:41 (twenty-one years ago)

luister nou hoe briljant die stompende single is! wat een superieure zeggingskracht en mooie melodie, wat een fijne zanglijn en mooi eind.

lyla rocks. was het nog maar 1969.

vincent koreman (rax), Tuesday, 29 March 2005 21:38 (twenty-one years ago)

Het is inderdaad weer een steengoed album. De overproductie is verdwenen, de nummers zijn lekker kort en to-the-point. En who cares of het nou wel of niet gedateerd of relevant is, of is modieus zijn belangrijker dan de muziek zelf? Ik ga die single nog eens draaien denk ik..

Perry Leenhouts (Perry Leenhouts), Tuesday, 29 March 2005 21:52 (twenty-one years ago)

Voor een door Liam Gallagher gezongen nummer is het nog best wel te pruimen.
Alhoewel het nog steeds aan de lange kant is.

Martijn ter Haar (wmterhaar), Wednesday, 30 March 2005 06:50 (twenty-one years ago)

Street Fighting Man is inderdaad één van de aardigere nummers van de Rolling Stones. Oh wacht, die mp3 is Oasis? Dat couplet is wel weer als vanouds gejat zeg.

central scrutinizer (central), Wednesday, 30 March 2005 09:35 (twenty-one years ago)

Ik dacht al: waar ken ik dit nummer toch van?

monique (monique), Wednesday, 30 March 2005 09:59 (twenty-one years ago)

?
Ik krijg alleen een foto van Liam.

Koens (Koens), Wednesday, 30 March 2005 11:00 (twenty-one years ago)

*LOL*

marieke (marieke), Wednesday, 30 March 2005 11:07 (twenty-one years ago)

is dit geen b-kantje van een tien jaar geleden?
wat een kutplaat.

joost heijthuijsen (joosth), Wednesday, 30 March 2005 11:32 (twenty-one years ago)

Als het een b-kantje van 10 jaar geleden was - zoals Acquisce, The Masterplan, Headshrinker en Listen Up - zou het een briljant nummer zijn. Dat issie echter niet, beetje saai geneuzel en matig refrein. Gelukkig is de rest van het album een klasse beter!

Johannes Keuning (Johannes), Wednesday, 30 March 2005 11:42 (twenty-one years ago)


You must be logged in to post. Please either login here, or if you are not registered, you may register here.