Eels! Live!

Message Bookmarked
Bookmark Removed
Iemand nog bij Eels geweest de afgelopen dagen? Gisteravond in Vredenburg was het rillingen en kippenvel tegelijk. De show isrond het overigens prachtige dubbelalbum Blinking Lights and Other Revelations heengebouwd en daarvoor heeftE vier strijkers en twee multi-instrumentalisten meegenomen die net zo goed piano, contrabas als zingende zaag spelen of na een aantal nummers begint eentje te drummen op iets wat gewoon 2 koffers lijken. E iszelf verkleed als oude stoffige man met hoedje op, sigaar en wandelstok.

Niet alleen de Blinking Lights-nummers klinken intiem, maar ook de aangepaste versies van Flyswatter, My Beloved Monster, 3 Speed, Daisies of the Galaxy en gaat zo maar door. Van elk album worden wel een paar nummers geplukt. De meeste uptempo liedjes van Blinking Lights worden ook gespeeld zoals Trouble With Dreams, Hey Man Now You're Really Living en Losing Steak, zij het soms in aangepaste versies. De enige keer dat echt wordt gerockt is bij Dog Faced Boy. Maar dat had niet eens gehoeven (al duiken er ongetwijfeld altijd wel wat klagende oude fans op).

Het concert heeft een unieke huiskamersfeer en de muziek komt vooral dichtbij als E alleen akoestische gitaar speelt met de vier vrouwlijke strijkers achter zich. Zoals het Eels betaamt - ook al is E het enige overgebleven oorspronkelijke bandlid - volgt er een flinke rij toegiften. Na drie comebacks lijkt het er echt op te zitten en gaan de zaallichten aan, maar een groot aantal fans blijft staan en klappen en jawel hoor: daar is toegift #4 en het publiek gaat en masse op de stoelen staan totdat de altijd vriendelijke security guard het publiek hier af sommeert.

Eels leek op z'n best bij de Electro-Shock Blues Tour rond 1998 maar nu heeft E wel een heel unieke setting gecreeerd om het Eels-repertoire te laten horen. Dat dus allemaal aan de hand van het net zo sfeervolle Blinking Lights. Eels staat nog 1x in Paradiso tijdens het Nederlandse bezoek. Gaat dat zien.

Norbert Pek (Norbert Pek), Tuesday, 31 May 2005 07:05 (twenty-one years ago)

Ik vond Eels live geweldig ten tijde van Beautiful Freak, met 'Not Ready Yet' altijd als absolute hoogtepunt van het optreden. Dat heb ik ze daarna nooit meer horen doen.

Martijn ter Haar (wmterhaar), Tuesday, 31 May 2005 07:27 (twenty-one years ago)

Komt dit stukje ook in z'n fanclubblad te staan, Norbert ?

Andre Kuijpers (Andre Kuijpers), Tuesday, 31 May 2005 08:06 (twenty-one years ago)

(al duiken er ongetwijfeld altijd wel wat klagende oude fans op)

kijk, hierboven heb je d'r al een.

Guuz H (Guuz H), Tuesday, 31 May 2005 08:32 (twenty-one years ago)

Punt één: Ik ben niet oud
Punt twee: Ik ben geen fan, nooit geweest ook

Andre Kuijpers (Andre Kuijpers), Tuesday, 31 May 2005 08:37 (twenty-one years ago)

Punt drie: Volgens mij reageer ik op een opmerking die niet eens op mij slaat...

Andre Kuijpers (Andre Kuijpers), Tuesday, 31 May 2005 08:39 (twenty-one years ago)

Je voelt je wel aangesproken dus dat zegt dan ook wel weer wat. :D

Martijn Busink (twIXta), Tuesday, 31 May 2005 08:44 (twenty-one years ago)

kijk, hierboven heb je d'r al een.

It's a dirty job, but someone's got to do it.

Martijn ter Haar (wmterhaar), Tuesday, 31 May 2005 09:10 (twenty-one years ago)

>>"Je voelt je wel aangesproken dus dat zegt dan ook wel weer wat"

hmmm...het zegt wellicht meer ovr het heersende humorstandaard op het subs-forum.

Shows van Eels zijn te gek, of je nu fan bent of niet, is mijn mening(ik ben geen fan meer na Electro-shock Blues-briljante plaat). Hij doet zijn performance al behoorlijk wat jaartjes zo, met dat bolhoedje en die wandelstok. Werd hij ook het podium op geholpen en achter de piano gezet?

Hotel Lives (Hotel Lives), Tuesday, 31 May 2005 09:33 (twenty-one years ago)

Werd hij ook het podium op geholpen en achter de piano gezet?

oh ja die grap.. hehe.
Ik heb eels 1 keer live gezien, ten tijde van Daisies.. was magistraal. En 1 keer op tv op Pinkpop maar daar heb ik het al zo vaak over gehad, dat is niet leuk meer. Maar Martijn heeft gelijk, ook toen waren ze live erg goed. Susan's House met die telefoon enzo..

Nieuwe plaat heb ik nu een paar weekjes in bezit en ik begin meer en meer te denken dat hij er 1 cd van had moeten maken.

Ludo (Ludo), Tuesday, 31 May 2005 09:36 (twenty-one years ago)

hmmm...het zegt wellicht meer ovr het heersende humorstandaard op het subs-forum

Ik zit hier dan ook in mijn onderbroek... (ha.ha.ha.)

Andre Kuijpers (Andre Kuijpers), Tuesday, 31 May 2005 09:40 (twenty-one years ago)

Was erbij, heb genoten, moest denken aan de Daisies Of The Galaxy-tour (destijds zag ik ze ook in Vredenburg), al bestond de "Eels Orchestra" toen vooral uit blazers en was Butch er nog bij, waardoor er dus iets meer drumwerk in het geheel voorkwam.

Aan het begin van het concert was ik nog een beetje bang dat het concert een beetje eenvormig zou worden, telkens een kort nummer van de nieuwe plaat dat op intieme wijze werd gespeeld, publiek klappen, volgende korte nummer, maar toen kwam de drumkit ineens tevoorschijn en werd de afwisseling in de nummers steeds groter. Briljant figuur ook trouwens, die multi-instrumentalist die mee op tour is!

Alleen het lange wachten vooraf heb ik me een beetje aan geërgerd. Eerst het Russische "voorprogramma", dat was wel grappig, maar dan gaan de zaallichten weer aan en zit je weer te wachten. Toen vervolgens de lichten weer uitgingen, iedereen rekende op de band, en we vervolgens een reclamefilmpje voor een te verschijnen DVD (neem ik aan) voorgeschoteld kregen, waarna de lichten wéér aangingen, was ik het wel een beetje zat. Maar het zij ze vergeven na het fantastische concert!

oratonastick (oratonastick), Tuesday, 31 May 2005 10:22 (twenty-one years ago)

Komt dit stukje ook in z'n fanclubblad te staan, Norbert ?

Een concertverslag zonder kritische noot is verboden? Er moet altijd wel iets kut zijn, anders geloven we 't niet? De mogelijkheid bestaat niet dat het gewoon een prachtconcert en dat een mogelijk minpuntje zo klein is dat het geen uitleg behoeft?

Ik had ook precies hetzelfde als Orato hierboven: de tevoorschijn getoverde drumkit kwam precies op het goede moment.

Maar als je gezeik wil horen? Mij best. Er hadden wel wat meer veren in het kussen van m'n stoel mogen zitten, want als je zo lang zit krijg je een HOUTEN REET!

Norbert Pek (Norbert Pek), Tuesday, 31 May 2005 12:24 (twenty-one years ago)

Het is een subjectivistisch verslagje, en daar is in principe dus niks mis mee, lijkt me. Maar het leest een beetje als een verhaaltje van een fan voor de fans. Er bekroop me dus een fanclubblad-gevoel, that's all. Waarmee ik dus helemaal niet wil zeggen dat er altijd wel iets kut moet zijn.

Andre Kuijpers (Andre Kuijpers), Tuesday, 31 May 2005 12:51 (twenty-one years ago)

Ik vind E een van de vervelendste zeikstralen van de laatste jaren. Hij zou eens E moeten nemen.

André (Andre Rozendaal), Tuesday, 31 May 2005 18:54 (twenty-one years ago)

Ik zag Eels afgelopen maandag voor het eerst live en dit stormt zonder problemen de top3 van mijn favoriete optredens aller tijden binnen. De intieme sfeer, het enthousiasme van publiek en band, de arrangementen, de lengte van de nummers, de humor van E, de outfits van de string sectie... er was allemaal niets op aan te merken. Zelfs het voorprogramma was prima, want kom op, je gunt het toch geen enkele artiest om in het niet te vallen bij alles wat later komt?

Maarten (sivle79), Saturday, 4 June 2005 08:54 (twenty-one years ago)


You must be logged in to post. Please either login here, or if you are not registered, you may register here.