Aftrekken

Message Bookmarked
Bookmark Removed
Kan je eigenlijk de aanschaf van cd's (iig die in Nederland zijn gekocht) opvoeren als aftrekpost bij de belasting? Concertkaartjes? Audioapparatuur?

Martijn Busink (twIXta), Monday, 24 October 2005 11:09 (twenty years ago)

dan zouden velen van ons binnenlopen ;-)

freakystyle (freakystyle), Monday, 24 October 2005 11:14 (twenty years ago)

Van mijn accountant begrijp ik dat dat niet kan omdat je daarmee een verzameling opbouwt die weer geld waard is...

Niels Aalberts (Niels), Monday, 24 October 2005 11:19 (twenty years ago)

Alleen als je er geld mee verdient... Gothics hebben geluk: http://www.nu.nl/news/613873/11/Wijn%3A_opleiding_tot_heks_fiscaal_aftrekbaar.html

Maurice (Maurice), Monday, 24 October 2005 11:52 (twenty years ago)

Alleen als je er geld mee verdient... Gothics hebben meer geluk: http://www.nu.nl/news/613873/11/Wijn%3A_opleiding_tot_heks_fiscaal_aftrekbaar.html

Maurice (Maurice), Monday, 24 October 2005 11:52 (twenty years ago)

Het kan sowieso alleen als je ondernemer bent. Aftrekken van dit soort zaken als beroeps- of studiekosten is sinds 2001 niet meer mogelijk.

Maar als je je als ondernemer laat registreren moet er iets mogelijk zijn. De belastingdienst zal een deel als privéconsumptie willen aanmerken, maar je kunt een aardige zaak bouwen rond de gedachte dat dit ondernemingskosten zijn. Je moet dan wel goed de link aantonen, denk ik: dit concertkaartje heb ik gekocht omdat ik er dit stuk over ging schrijven, waarvoor ik me dit bedrag heb laten betalen, etc.

vinegar (Koens), Monday, 24 October 2005 11:53 (twenty years ago)

Belastingsdienst folder 'Als u in 2004 bijverdiensten had of inkomsten als freelancer, alfahulp, artiest of beroepssporter'

Daaruit:
"Aftrekbare kosten
Zakelijke kosten mag u helemaal aftrekken. Zakelijke kosten zijn
kosten die binnen redelijke grenzen nodig zijn voor de uitoefening van
uw werkzaamheden, zoals vakliteratuur."

en

"Niet aftrekbaar zijn bijvoorbeeld:
– kosten van muziekinstrumenten, geluidsapparatuur,
gereedschappen, computers en andere dergelijke apparatuur en
beeldapparatuur. Dit geldt als deze behoren tot uw privé-vermogen
of als u deze privé heeft gehuurd;"

Martijn ter Haar (wmterhaar), Monday, 24 October 2005 11:59 (twenty years ago)

Ach ja, 'overige werkzaamheden' als freelancer natuurlijk ook. Maar let op, dat is veel beperkter dan als ondernemer.

vinegar (Koens), Monday, 24 October 2005 12:44 (twenty years ago)

Als ondernemer kan het sowieso, maar het is wel een heidens werk om al je bonnetjes op te voeren als je ze maar een keer per jaar optelt.
Ik doe dat dit jaar zelf, omdat ik weiger 1.500 euro p. jaar aan mijn accountant te betalen voor die klus.

Der Arnold (Lester Bangs), Monday, 24 October 2005 13:35 (twenty years ago)

Heeft iedereen hier een accountant??
(ik ook, maar ik noem hem meestal 'papa')

vinegar (Koens), Monday, 24 October 2005 13:37 (twenty years ago)

Krijgen jullie dan niet continu vrijkaartjes, gratis cd's en exclusieve vinylpersingen toegestuurd???

*Geeft haar droom om later ook muziekrecensent/Subjectivist/beroepsliefhebber te worden onmiddellijk op*

Ionica (Ionica), Monday, 24 October 2005 14:10 (twenty years ago)

Eerste twee wel (alhoewel niet in de vorm van kaartjes, maar als plek op de gastenlijst), maar exclusieve vinylpersingen, nee, die moet je toch echt kopen.

Martijn ter Haar (wmterhaar), Monday, 24 October 2005 14:47 (twenty years ago)

Mijn diepste medeleven...

Hiram (hiram), Monday, 24 October 2005 14:51 (twenty years ago)

We krijgen veel, maar we willen meer, junkie-fundamentalisten
die we d'er zijn...

Der Arnold (Lester Bangs), Monday, 24 October 2005 15:38 (twenty years ago)

Als ondernemer kan het sowieso, maar het is wel een heidens werk om al je bonnetjes op te voeren als je ze maar een keer per jaar optelt.

Maar jij bent voor een belangrijk deel ook DJ. Voor de schrijver pur sang zou het wel eens anders kunnen zijn.

Martijn ter Haar (wmterhaar), Monday, 24 October 2005 15:52 (twenty years ago)

Het kan sowieso alleen als je ondernemer bent.

Er worden hier twee dingen door elkaar gehaald. Je kan alleen de BTW op de aanschaffingen verrekenen als je ondernemer bent.

Het is wel mogelijk om dergelijke kosten (onder voorwaarden) op te voeren als kosten. Hierbij moet je bijvoorbeeld denken aan een situatie waarbij er men sporadisch als DJ optredens verzorgd of sporadisch reviews van concerten schrijft en hiervoor een onbelaste vergoeding ontvangt.

Zoals hierboven ook staat wordt het bij het aanschaffen van cd's en platen wel dubieus, gezien het prive-karakter meespeelt. Maar bijvoorbeeld de aanschaf van een nieuwe, betere cd-speler zou nog hard te maken kunnen zijn.

-ray- (stefray), Monday, 24 October 2005 16:51 (twenty years ago)

2 x p/d ofzo

Rizz (Rizz), Monday, 24 October 2005 17:01 (twenty years ago)

Hee Arnold,

boekhoudkosten zijn ook aftrekbaar, slimmerd. Plak ze.

AlexvdH (AlexvdH), Monday, 24 October 2005 17:34 (twenty years ago)

Weet ik, weet ik.

Maar er dient zoveel uren werk in mijn boekhouding te worden gestoken, dat het nog, ook na aftrek, erg duur is als ik het door een accountant laat doen.
Vorig jaar betaalde ik de vrolijkerd 1443 euro.
Hoeveel zou daar dan weer vanaf kunnen als ik het opvoer als kosten?
Vooralsnog heb ik er net 2 dagen kop pijnigen en tabelletjes invullen op zitten. Ach, het weer zit toch niet mee.

Der Arnold (Lester Bangs), Tuesday, 25 October 2005 02:19 (twenty years ago)

Hehe, dat heksenverhaal was exact de reden dat ik op deze gedachte kwam. :D

Krijgen jullie dan niet continu vrijkaartjes, gratis cd's en exclusieve vinylpersingen toegestuurd???

Nee, ik koop het grootste deel toch echt zelf.

Van mijn accountant begrijp ik dat dat niet kan omdat je daarmee een verzameling opbouwt die weer geld waard is...

Wat een onzinargument, de meeste cd's krijg je geen zak meer voor. Als ik m'n collectie zou verkopen zou ik er per saldo nooit voor krijgen wat ik ervoor betaald heb.

Raar dat muziek en stereoapparatuur dan ineens zo als privé wordt gezien. Ik moet toch kandidaten leren kennen voor m'n jaarlijstje? Een referentiekader hebben voor m'n werk, als een soort vakliteratuur?

Ook raar dat muziekinstrumenten niet kan, dat kan toch ook voor je beroep zijn? Leden van symfonie orkesten, sessiemuzikanten etc.

Martijn Busink (twIXta), Tuesday, 25 October 2005 06:30 (twenty years ago)

Ik moet toch kandidaten leren kennen voor m'n jaarlijstje?

Aaaaah... dus mensen die hier hun eindejaars top 250 posten doen dat in feite gewoon voor de belastingdienst? :)

Martijn Grooten (martijng), Tuesday, 25 October 2005 08:40 (twenty years ago)

Vorig jaar betaalde ik de vrolijkerd 1443 euro.
Hoeveel zou daar dan weer vanaf kunnen als ik het opvoer als kosten?

Dat is wel erg aan de prijs!! Kan echt wel goedkoper.

En je kan het als kosten opvoeren, dus maximaal voordeel is 52%

-ray- (stefray), Tuesday, 25 October 2005 09:50 (twenty years ago)

De Belastingdienst maakt onderscheidt tussen goederen voor zakelijk gebruik en voor privégebruik. Het gedeelte wat je zakelijk gebruikt is aftrekbaar als kosten, maar dat moet dan wel aantoonbaar voor zakelijk gebruik zijn. Hetzelfde geldt bijvoorbeeld ook voor een mobiel die je zowel privé als zakelijk gebruikt.

Als je per maand 20 cd's koopt en 3 recensies schrijft gelooft de inspecteur natuurlijk nooit dat al die cd's alleen voor zakelijk gebruik zijn, tenzij je kan aantonen dat je al die cd's moest kopen om die recensies te kunnen schrijven, tenslotte kun je ook gratis luisteren (bibliotheek, luisterpaal etc.)

antihero (antihero), Tuesday, 25 October 2005 09:59 (twenty years ago)

Hij is inderdaad erg duur Arnold,

je kunt ook vier keer per jaar tussentijds aangifte doen, scheelt misschien een hoop werk

AlexvdH (AlexvdH), Tuesday, 25 October 2005 10:27 (twenty years ago)

Thanks, altijd goed om wat second opinions te horen.

Dat zou idd slimmer zijn, maar als ik het eenmaal allemaal heb gedaan word ik steevast een maand of tien erg lui waarna het al weer tijd is voor de volgende grote bevalling.
Maar ik ga mijn best eens doen...

Der Arnold (Lester Bangs), Tuesday, 25 October 2005 15:05 (twenty years ago)


You must be logged in to post. Please either login here, or if you are not registered, you may register here.