― ronnie b (ronnie b), Thursday, 26 January 2006 12:48 (twenty years ago)
― monique (monique), Thursday, 26 January 2006 12:52 (twenty years ago)
― Hiram (hiram), Thursday, 26 January 2006 12:52 (twenty years ago)
En wat Electric Wizard natuurlijk.
― Martijn Busink (twIXta), Thursday, 26 January 2006 12:58 (twenty years ago)
― monique (monique), Thursday, 26 January 2006 13:00 (twenty years ago)
Ik beken wel Dopethrone niet te hebben. Gelukkig komt binnenkort de hele catalogus op Rise Above uit in Nice Price.
― Martijn Busink (twIXta), Thursday, 26 January 2006 13:01 (twenty years ago)
― vincent koreman (rax), Thursday, 26 January 2006 13:02 (twenty years ago)
― monique (monique), Thursday, 26 January 2006 13:10 (twenty years ago)
wat lee dorrian (de zanger) met teeth of lions rule the divine heeft gedaan is veel beter natuurlijk.
― bas (bas), Thursday, 26 January 2006 13:20 (twenty years ago)
Dat is meer de doomkant. Voor de feestkant is Ethereal Mirror wel de beste (ook mijn allround favoriet). Van Electric Wizard moet je Dopethrone hebben. Een tandje zwaarder dan Cathedral, echte sludge. Grand Magus is meer klassieke hardrock met galmende zanger (die van Spiritual Beggars, daar lijkt het dan ook nogal op.)
― Martijn ter Haar (wmterhaar), Thursday, 26 January 2006 13:23 (twenty years ago)
Probeer ook de video's van Matthew Hopkins, Witchfinder General en Midnight Mountain te vinden.
― Martijn ter Haar (wmterhaar), Thursday, 26 January 2006 13:24 (twenty years ago)
Nou moe, sinds wanneer ben ik de ayatollah van de doom?
― Hiram (hiram), Thursday, 26 January 2006 13:53 (twenty years ago)
― Martijn Busink (twIXta), Thursday, 26 January 2006 13:54 (twenty years ago)
― Hiram (hiram), Thursday, 26 January 2006 13:58 (twenty years ago)
― monique (monique), Thursday, 26 January 2006 13:59 (twenty years ago)
― Hiram (hiram), Thursday, 26 January 2006 14:43 (twenty years ago)
― ronnie b (ronnie b), Thursday, 26 January 2006 17:28 (twenty years ago)
― monique (monique), Thursday, 26 January 2006 17:37 (twenty years ago)
― ronnie b (ronnie b), Thursday, 26 January 2006 17:38 (twenty years ago)
― monique (monique), Thursday, 26 January 2006 17:45 (twenty years ago)
― Martijn ter Haar (wmterhaar), Thursday, 26 January 2006 17:55 (twenty years ago)
― bas (bas), Thursday, 26 January 2006 19:15 (twenty years ago)
Inderdaad, doom haalt het bij lange na niet bij poppunk punkpop. Of was het creep pulp pot electropunkpop?
Ter voorbereiding op Electric Wizard - de beste, of i.i.g. 'heaviest', band op de 'bill' - hoef je niet heel veel te beluisteren. Het laatste album, We Live, is representatief genoeg voor het geluid wat ze neerzetten. Logisch ook, omdat voorgaande albums uit een andere line up bestonden.
Ik ga in ieder geval naar de show in Haarlem, en waarschijnlijk pak ik Utrecht ook nog even mij. Hopelijk kan ik daar nog even backstage om Justin en Lee te vragen of een halve Teeth Of Lions Rule The Divine jam tot de mogelijkheden behoort.
― Maarten W (mwierda), Friday, 27 January 2006 10:50 (twenty years ago)
― Mic B (Mic B), Sunday, 5 February 2006 01:29 (twenty years ago)
― Hiram (hiram), Sunday, 5 February 2006 10:44 (twenty years ago)
― monique (monique), Sunday, 5 February 2006 17:48 (twenty years ago)
― Mic B (Mic B), Sunday, 5 February 2006 22:50 (twenty years ago)
-- En dan doen we nu een nummertje waarvan de titel begint met een "C" (oei oei oei) en die "C" staat voor lui waar we een hekel aan hebben.. .. "Christians" --- toen kon ik me lach echt niet meer houden.
― ronnie b (ronnie b), Monday, 6 February 2006 09:06 (twenty years ago)
Als Electric Wizard speelt, heb ik eigenlijk nooit in de gaten dat ze langzame doom spelen. Gewoon puur genieten.
Grand Magus sucks. Ik haalde echt heel andere inspiratie uit Ivanhoe, toen dat vroeger op de Fun Factory kwam. Zo nu en dan had het zelfs iets van Soundgarden weg.
Electric Wizard was als vanouds: goed dus. Vooral Justin Greaves, de drummer, was lekker bezig. De stem van Jus mag op zich nog wel wat zachter soms, maar dat maakte het optreden niet slecht gelukkig.
Cathedral, tja. Ik probeerde het leuk te vinden, met name zondag. Maar ik heb echt he-le-maal niks met die gekke podiumact van Lee Dorrian. En de rest van de band, ze stralen wat mij betreft uit dat ze eigenlijk niet zo heel erg goed zijn. Zou die drummer staan? Nee, ik vond er geen klap aan. En al helemaal niet na de Wizard.
Check een recent radio-interview met Jus van Electric Wizard. Wel een erg domme interviewer. En jammer genoeg is Jus ook de slimste niet.
― Maarten W (mwierda), Tuesday, 7 February 2006 20:37 (twenty years ago)
― ronnie b (ronnie b), Wednesday, 8 February 2006 08:32 (twenty years ago)
Hehe. Eigenlijk zou ik nu een beetje pissed off moeten reageren, maar na dat interview (wat ik hier gisteren plaatste) is m'n beeld van Jus ietwat veranderd.
Gelukkig is Jus niet zo vredelievend als hobbits, anders zou 'ie vast nooit zulke schitterende muziek gemaakt hebben.
Ik heb jou nog niks over EW zien schrijven, trouwens. Nog steeds onder de indruk?
― Maarten W (mwierda), Wednesday, 8 February 2006 18:58 (twenty years ago)
― ronnie b (ronnie b), Wednesday, 8 February 2006 19:20 (twenty years ago)
Dan heb je best wel een klote-avond gehad, zo klinkt het.
Wel een leuk optreden van een band die van mij langer had mogen spelen
Ach ja. Van mij had 't ook wel wat langer mogen duren inderdaad, maar met 4x EW binnen 't jaar mag ik niet klagen.
― Maarten W (mwierda), Wednesday, 8 February 2006 19:56 (twenty years ago)
― ronnie b (ronnie b), Wednesday, 8 February 2006 20:06 (twenty years ago)
Ik ben fan van Justin Greaves!
― Mic B (Mic B), Wednesday, 8 February 2006 23:07 (twenty years ago)
Een vriend van me speelde vorig jaar wat shows met Ramesses, de ex-leden van de Wizard, en die blowen gewoon belachelijk veel. En alles puur. Geen wonder dat die 'Dopethrone-opstelling'zo kut was, waarmee ook direct alle potentie van zo'n band weg is. Gelukkig zag Jus dat in.
Die andere Justin (de drummer) speelt volgens mij een belangrijke rol bij de disciplinering.
Justin Greaves roelt. Zoals je al zegt, bij doom is het nogal belangrijk dat je precies speelt - bij bijv. grindcore ligt dat toch wat anders - en dat doet íe.
Indien je geinteresseerd bent in meer werk van hem, hij speelde ooit bij Iron Monkey. En om er ook eens een anekdote tegenaan te smijten; Phil Anselmo luisterde naar Iron Monkey toen hij in 96 een overdosis nam. Ook in Teeth Of Lions Rule The Divine (vernoemd naar het Earth-nummer, maar stiekem een bijbelpassage) nam íe de drumpositie in en werd íe bijgestaan door - jawel - Lee Dorrian en beide heren van Sunn.
En Justin is Mary Bell fan!
― Maarten W (mwierda), Thursday, 9 February 2006 09:15 (twenty years ago)