techno is stervende

Message Bookmarked
Bookmark Removed
KindaMuzik scribent da volgaBabe volgt techno al vanaf het prille begin. Met pijn in zijn hart constateert hij:

"Het gaat niet goed met het instituut Techno. De patiƫnt is stervende. Zeg dat DA VOLGABABE het gezegd heeft."

Hij vervolgt met een column over hoe slecht het wel niet gesteld is met hedendaagse techno.

Heeft de man gelijk of luistert hij de laatste jaren eenvoudig weg te veel feelgood loungegeneuzel?

theo (theo), Wednesday, 16 July 2003 06:46 (twenty-two years ago)

Tja, dat vind ik al jaren. Geen pijn in mijn hart, want er is genoeg andere goede muziek (en inderdaad, Carl Craig en Mad Mike kunnen er nog steeds wat van). Beuktechno, zoals ik het noem, is nou eenmaal vreselijk saai als je er geen drugs bij gebruikt (vermoed ik dan).

JoB (JoB), Wednesday, 16 July 2003 08:04 (twenty-two years ago)

in techno zelf gebeuren inderdaad geen spannende dingen meer. maar is dat niet vrij normaal voor een zo oud genre?

overigens is het grensgebied tussen house en techno nog immer erg interessant. zie het duitse kompakt, bpitch control en toch force inc.

progressive is daarnaast ook een leverancier van heel wat mooie plaatjes. en dat het niet naadloos past in het technostramien betekent niet meteen dat het niet goed is.

theo (theo), Wednesday, 16 July 2003 08:23 (twenty-two years ago)

Een goede techno plaat, die hard en opzwepend, maar ook funky en spannend is, is gewoon ontzettend moeilijk om te maken. Juist door het minimalisme. Terwijl het erg makkelijk lijkt. Dus krijg je heel veel slechte releases. Net als dat je ontelbare bands hebt die 3-akkoorden poprock maken, maar er toch maar weinig Troublegums en Neverminds uitkomen.

En daardoor raken mensen teleurgesteld (behalve degenen voor wie hersenloos gebeuk het helemaal is) en rennen ze massaal naar de melodieuzere trance en progressive. Dat is nu.
Het onkruid wordt dan gesnoeid en techno gaat terug naar de underground om zichzelf te vernieuwen. Over een jaar of 5 komt het waarschijnlijk helemaal terug, in vernieuwde vorm, als mensen zat zijn van bossageneuzel en trancekinderliedjes.
Maar eerst is het nog tijd voor een drum&bass revival.

Martijn ter Haar (wmterhaar), Wednesday, 16 July 2003 08:49 (twenty-two years ago)

Martijn spreekt geen onzin. Het doodverklaren van techno gebeurt al sinds 1991 dus daar ga ik niet wakker van liggen. Beetje meer kwaliteitscontrole, wat meer dj's/producers die eens met pensioen mogen gaan en dan valt het allemaal reuze mee.

Omar (Omar), Wednesday, 16 July 2003 12:31 (twenty-two years ago)


You must be logged in to post. Please either login here, or if you are not registered, you may register here.